Top 9 Nejpoužívanějších JavaScript Frameworků

(Čtení na 20 – 25 minut)


Začínáte s vývojem JavaScriptu? Zajímá vás jaký je rozdíl mezi oblíbenými JS frameworky? Chcete psát aplikace v JavaScriptu snadno a rychle? V tom případě jste na správném místě.

Přečtěte si, jaké frameworky pro vytváření moderních webových stránek a aplikací patří mezi ty nejlepší. Díky JavaScript frameworkům popsaným v tomto článku budete schopni vytvářet webové aplikace snáze a za výrazně kratší dobu.

V tomto článku se dočtete o 9 užitečných JavaScript nástrojích, které značně urychlí budování vašich projektů:

JavaScript Frameworky jsou perfektní nástroje pro vytváření dynamických moderních aplikací. Velmi snadno v nich můžete vytvořit například aplikaci pro chat v reálném čase, rozhraní pro online obchod, nejrůznější inventáře, aplikace pro zpracování souborů a mnoho dalších užitečných věcí.

Ať už vytváříte menší soukromé projekty nebo internetové obchody pro velké společnosti, JS framework je pomocník k nezaplacení. Nezáleží na tom, zda se zabýváte se programováním frontendu nebo backendu. JavaScript framework je pro všechny.

Pojďme společně prozkoumat zástupce z nejlepších frameworků dostupných na dnešním poli vývoje webových aplikací.

Angular

Angular.js je velmi populární front-vývojový rámec. Je to open-source, který se používá hlavně pro vývoj dynamických jednostránkových webových aplikací.

AngularJS přenáší veškerý obsah ze serveru do prohlížeče spolu se současným načítáním všech webových stránek. Po načtení obsahu se kliknutím na jakýkoliv odkaz na stránce znovu celý obsah stránky nenačítá, jen se jednoduše aktualizuje sekce na již načtené stránce.

Velké organizace jako PayPal, Freelancer, LinkedIn, Lego, Hopscotch a mnoho dalších mají uživatelská rozhraní napsaná právě ve frameworku Angular.js.

Nejvýznamnějším rozdílem mezi tradičními weby a weby využívajícími Angular je, že Angular spoléhá, že internetový prohlížeč stránku sestaví. To příliš nezatěžuje server a to následně vede k rychlejšímu načítání stránek.

Angular umožňuje přidat podmínky if, smyčky a lokální proměnné přímo do šablony spolu se zpracováním a zobrazením změn požadovaných uživatelem pomocí datové vazby. Angular usnadňuje práci s dynamickým vykreslováním díky jeho funkcím zpracování a vykreslování dat založeným na JSON. Každý vývojář, který má zkušenosti se základními front-end technologiemi, jmenovitě HTML5, CSS a Javascript, ocení pomoc od frameworku Angular.

Angular využívá TypeScript, což mu umožňuje být konzistentnější v nejrůznějších typech projektů s otevřeným zdrojovým kódem. S nejnovější verzí Angular frameworku však přichází ještě více vychytávek.

Agular byl vyvinut s vizí vývoje kvalitních, testovatelných a udržovatelných aplikací. Shrňme si tedy tento vynikající framwork pro vývoj front-endu.

Funkce Angular.js

 • Datové vazby – funkce obousměrné datové vazby ušetří vývojářům psaní velkého množství kódu. Jedná se o automatickou synchronizaci dat mezi komponentami modelu a pohledu.
 • Šablony – HTML šablony prohlížeč předává přímo do modelu DOM.
 • Angular má integrovanou injekci závislostí (Dependency Injection), která pomáhá vývoji a testování.
 • Umožňuje snadné vytvářet vlastních HTML značek. Lze jej také použít k manipulaci s atributy DOM.
 • Vývoj je rychlejší ve srovnání s konvenčním vývojem za pomoci klasického HTML a Javascriptu
 • Lze jej nakonfigurovat pro MVC i pro architekturu MVW

Angular je multiplatformní framework. Kód je čistý, srozumitelný a obsahuje méně chyb.

React

React.js sice sám o sobě není plnohodnotný framework, ale je to nástroj, který by v tomto výčtu rozhodně neměl chybět. Je to JavaScript knihovna používaná pro vývoj aplikací uživatelského rozhraní. React byl vydán v roce 2013 a jeho obliba v dnešním světě programování neustále narůstá.

React.js je v dnešní době jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro práci s JavaScriptem. Když je potřeba vytvořit vysoce výkonnou robustní aplikaci, React je častou volbou moderních frontend developerů. O jeho nepochybných kvalitách svědčí i to, že ho používají například společnosti jako je Instagram a Facebook.

Angular a React jsou velcí rivalové a neustálá mezi nimi probíhá pomyslná válka na poli programování. React je ve srovnání s Angular frameworkem flexibilnější. Vývojáři sice musejí pracovat s nezávislými knihovnami, to ale často vyústí v lepší dobu odezvy. React je také vynikající, pokud jde o zpracování malých a bezstavových funkcí, které přijímají vstupní a návratové prvky jako svůj výstup.

Nevýhodou je však to, že každý projekt v JavaScript knihovně React má jinou architekturu a proto snadno může dojít k tomu, že se něco pokazí. React se používá hlavně pro View (pohledy) v modelu MVC, protože uživatelské rozhraní lze aktualizovat, aniž byste museli volat server pro načítání nového zobrazení.

Pokud se jedná o vícestránkovou webovou aplikaci, tzn. existuje více pohledů, je nejlepší volbou právě React, protože pro každé zobrazení je potřeba jiný widget. Do pohledů lze poté vypsat různé komponenty nebo widgety. Použití Angular pro aplikace s více pohledy není nejlepší nápad. Může to totiž vést k mnoha komplikacím a nežádoucím problémům. React je velmi silný nástroj pro vytváření pohledů založených na widgetech.

Funkce React.js

 • React je deklarativní a založený na komponentách. Webové stránky jsou pro vytvoření uživatelského rozhraní rozděleny na malé součásti. Tyto komponenty se hodí, když jde o údržbu kódu při práci s rozsáhlými projekty.
 • Uplatňuje JSX. jež použivá kratší a jednodušší syntaxe pro zjednodušení kódování oproti klasickému JavaScriptu.
 • Má jednosměrnou datovou vazbu s infrastrukturou aplikace zvanou Flux.
 • Stránka založená na React.js se skládá z virtuálního DOM. Pro každý objekt DOM existuje reprezentace (kopie) daného objektu DOM.
 • React můžete použít v kombinaci s jinými JavaScript frameworky, jako jsou Angular, Backbone, atd.
 • Údržba React aplikací je snadná a přímočará díky své architektuře založené na komponentách a možnosti opakovaného použití definovaných komponent.
 • React lze použít na straně serveru i na straně klienta, což v případě potřeby umožňuje vykreslování ze serveru do prohlížeče.

React je dobrý pro SEO optimalizece a výborný nástroj pro front-end vývoj.

Ember

Ember.js je také open-source framework, který umožňuje vývojářům vytvářet malé i velké webové aplikace. Ember je relativně dogmatický rámec, který byl vytvořen pro vývojaře s vysokými požadavky na flexibilitu.

Ember vytváří mnoho předpokladů o aplikaci a umožňuje vývojářům kvalitně vyhovět jejich očekáváním.

Pokud potřebujete vytvořit full-stack řešení pro vaši aplikaci, lze toho dosáhnout pomocí Ember.js a dalších přidružených nástrojů. Přístup Ember.js je založený na widgetech, které se nazývají Ember komponenty. Ember umožňuje vývojářům psát vlastní HTML značky specifické pro konkrétní aplikaci.

Integrované šablony se automaticky aktualizují, když se změní podkladová data, a to ušetří spoustu kódování. Webové stránky jako LinkedIn, Vine a Live úspěšně využívají právě Ember.js. Používá se také k vytváření desktopových a mobilních aplikací.

Jedno z nejpozoruhodnějších použití Emberu je v Apple Music, desktopové aplikaci. Ember má ve srovnání s React nebo Angular výkonný routingový systém.

Co se týče aktualizací, má Ember náskok před mnoha konkurenty a proto jsou často přidávány nové zajímavé funkce.

Ember září, pokud se bavíme o jednoduchosti správy pro adminy a kvalitě podpory ve srovnání s konkurenčním Meteor.js. Na druhou stranu ale pokulhává ve snadnosti použití bez hlubších znalostí a relativní komplikovaností jeho nastavení. Je však pravdou, že Ember poráží Polymer a Mithril, pokud se bavíme o MV frameworku  na straně klienta.

Funkce Ember.js

 • Ember pracuje po vzoru Model-View-View-Model (MVVM). 
 • Ember CLI poskytuje standardní aplikační strukturu a staví kanály. Jedná se o nástroj příkazového řádku, který je dodáván v základním Ember.js.
 • Šablony jsou zabudovány přímo do uživatelského rozhraní, které jsou psány pomocí šablonovacího jazyka Handlebars.
 • Má užitečný nástroj Ember Inspector, který slouží pro ladění aplikací.
 • HTML a CSS tvoří jádro vývojového modelu v Ember.
 • Obsahuje vynikající datovou knihovnu.
 • Pro Ember je k dispozici mnoho doplňků, které lze přidat.
 • Nezbytné testovací nástroje jsou v základu integrovány a to platí i pro uživatelská rozhraní.
 • Minimalizuje DOM

Skvělá věc, kterou uživatelé Ember preferují před ostatními frameworky, je jeho přátelské API, které je snadno pochopitelné a je dobře s ním pracuje. Umožňuje poměrně snadným způsobem využívat složité funkce. Díky přístupu konvence nad konfigurací (CoC) je vše připraveno a nakonfigurováno tak, aby vývojář mohl ihned zahájit projekt.

Vue

Vue.js vznikl v roce 2014 a je nejrychleji rostoucím rámcem dnešní doby. Jedná se o progresivní JavaScript framework, který převzal mnoho svých konceptů od React.js a Angular.js.

Vue si převzalo osvědčené věci z Angular.js, ale je založené na komponentách, stejně jako React.js. Vue poskytuje snadnou a rychlou ůdržbu aplikací, uživatelského rozhraní a je výborným nástrojem pro vývoj interaktivního webového rozhraní. Můžete v něm snadno vytvářet moderní jednostránkové aplikace.

Nejvýznamnější výhodou Vue oproti React je, že jsou v něm závislosti komponent sledovány automaticky během jejich vykreslování. Systém tedy ví, která součást musí být při změně stavu znovu vykreslena.

To ušetří spoustu práce potřebné pro optimalizaci a umožní vývojářům se více soustředit na opravdové vytváření nové aplikace.

Vue nabízí funkce pro vykreslování, podporuje JSX a šablonou může být klasický HTML kód. Vue využívá style tagů v komponentách. Komponenty jsou obsaženy v jednom souboru a  poskytují plný přístup k CSS kódu, který ve stejném souboru s dalším kódem komponenty.

Vue používá transparentní sledování závislostí spolu s asynchronním zařazováním do fronty. Vue se automaticky aktualizuje a má vyspělou podporu nástrojů pro Browserify a webový balíček. Dá se říci, že všechny dobré nápady jednotlivých JavaScript frameworků byly využity ve Vue.js, aby se stal novým všestranným nástrojem pro moderní frontend vývojáře.

Funkce Vue.js

 • Vue používá syntaxi šablon založenou na HTML. Všechny šablony ve Vue jsou platný HTML kod, který je analyzován pomocí analyzátorů HTML a prohlížečů vyhovujících specifikacím. Psaní funkcí vykreslení lze provádět pomocí JSX.
 • Vue umožňuje použití přechodových efektů při vkládání, odebírání nebo aktualizaci položek z modelu DOM.
 • Komponenty rozšiřují základní prvky HTML tak, aby obsahovaly opakovaně použitelný kód. Toto je považováno za jednu z nejvýkonnějších funkcí Vue.js.
 • Vue má robustní systém reaktivity. Při úpravách modelů, které jsou JavaScript objekty, se zobrazení (pohled) automaticky aktualizuje.
 • Vue je snadný na pochopení a zárověň výkonný ve vývoji aplikací.
 • Je to flexibilní JavaScript framework s možností jednoduché integrace.

Vue.js se ve srovnání s Angular.js ukazuje jako flexibilnější front-endový framework. 

Backbone

Backbone.js je odlehčená knihovna JavaScriptu, která byla původně vydána v roce 2010. Od té doby představuje flexibilní JavaScript framework pro psaní strukturovaného kódu. Umožňuje vývojářům vyvíjet jednostránkové webové aplikace, které běží ve webovém prohlížeči.

Backbone nabízí oblíbenou architekturu MVP (Model – View – Controller).

Na rozdíl od jiných frameworků Backbone dává vývojářům volnou ruky při výběru správného nástroje, který pro daný projekt funguje nejlépe. Vlastní šablonovací engine v Backbone však chybí.

Společnosti jako Sony Entertainment Network, Airbnb a SoundCloud používají pro své projekty Backbone.js. Vývojáři rádi používají Backbone kvůli jeho schopnosti používat jakýkoliv kód jako svůj ovladač.

Vynikající podpora rozhraní RESTful API umožňuje mapování modelů. Je také důležité si vědět, že v Backbone je zabráněno oboustrannému vázání dat, protože to pro většínu aplikací není až tak užitečné. Backbone i Angular jsou skvělé frameworky pro menší stránky, ale jak stránka roste, funkce obousměrného datového vázání v Angular.js začíná mít nepříznivý vliv na výkon aplikace.

Výhoda v nevýhodě Backbone je, že vývojáři musí psát vazbu sami. To vede k většímu množství kódu, ale poskytuje výhodu optimalizace pro zlepšení výkonu, aniž byste se museli starat o základní rámec. Právě proto se v některých případech Backbone jeví být lepší volbou než Angular.

Funkce Backbone.js

 • Backbone je knihovna, která má rozhraní RESTful JSON založené na modelu Model-View-Presenter (MVP). JSON je formát, který je lehký a provádí serializaci dat, zatímco rozhraní RESTful je takové, které se skládá z charakteristik architektury REST.
 • Modely v Backbone.js lze svázat s back-endem, protože Backbone poskytuje vynikající podporu pro RESTful API.
 • Komunikace řízená událostmi mezi pohledy a modely usnadňuje čitelnost kódu.
 • Backbone adoptuje imperativní styl programování při manipulaci s DOM.
 • Backbone je založen na Underscore.js a jQuery. Instalace jQuery není nutná, ale silně se doporučuje.
 • V případě jakýchkoliv změn v modelu se HTML kód automaticky aktualizuje.
 • Jedná se o jednoduchou knihovnu, která odděluje uživatelské rozhraní a logiku.
 • Skládá se z více než 100 rozšíření. Pomáhá při organizaci kódů a funguje jako páteř pro jakýkoli projekt.

Backbone je považován za nejlepší model a řadič pro React.js, který využívá MVC architekturu. Zatímco Angular nabízí šablonování prostřednictvím dynamických atributů HTML přidaných do dokumentů, Backbone.js staví na šablonách Underscore.js, které mu dávají podobný formát jako znáte z Ember.js.

Node

Node.js patří mezi jeden z nejvíce stahovaných open-source prostředí pro různé platformy. Jedná se o nástroj, který vykonává JavaScript kód mimo prohlížeč. Používá se k vytváření back-endových služeb, API a při vývoji serverových a síťových aplikací. Jedná se o platformu, která je postavena na JavaScript Engine Google Chrome (V8 Engine).

Aplikace postavené na Node.js jsou napsány v JavaScriptu, který lze spustit v prostředí Node.js na operačních systémech Microsoft Windows, Linux i macOS.

Node zpracovává více požadavků asynchronně s neblokující smyčkou událostí s jedním vláknem. Hodí se pro distribuované systémy, jež vytvářejí mnoho síťových požadavků. Používají jej společnosti jako Uber, PayPal a Walmart, což je zrcadlem jeho globálního přijetí jako back-endového jazyka.

Vývojáři PayPal při používání Node.js zjistili, že aplikaci bylo možno vytvořit skoro dvakrát rychleji s menším počtem souborů a kódu. Zdvojnásobil také požadavky za sekundu a měli až o 35% rychlejší dobu odezvy. Ve srovnání s jinými JavaScript frameworky a knihovnami je Node.js užitečný pro generování databázových dotazů, jelikož se JS používá k zápisu dotazů pro databáze jako MongoDB a CouchDB.

Dalším důvodem pro výběr Node.js jako vývojového prostředí může být to, že se ukázalo jako ideální v aplikacích pro spolupráci v reálném čase. Hodí se pro aplikace, ve kterých je zásadní editace, kde uživatel vidí, že dokument právě upravuje jiný uživatel, jako je například Google Docs nebo Dropbox. Kromě toho má Node.js největší ekosystém open-source knihoven a balíčků npm. S nejnovější aktualizací Node.js má i lepší podporu pro ESM.

Funkce Node.js

 • Technologie Node pomáhá při streamování dat z různých zdrojů a lze ji použít k proxy některých serverů.
 • Nepoužívá ukládání do vyrovnávací paměti. Aplikace v uzlu nikdy nevyrovnávají žádná data, to proto, že aplikace odesílají data v blocích.
 • Rozhraní API knihovny Node je asynchronní, což znamená, že server nečeká na API, aby vrátil data, čímž data asynchronně vykreslí a poskytne rychlejší odpověď na každý požadavek.
 • Uzel používá modely s jedním vláknem, které se skládají ze smyček událostí. Tento mechanismus událostí pomáhá serverům reagovat asynchronním způsobem, díky kterému jsou servery vysoce škálovatelné. Program s jedním vláknem, může poskytovat služby velkému počtu požadavků ve srovnání se serverem HTTP Apache.
 • Snadná integrace pomocí zásobníků JavaScriptu
 • Stejný kód na straně klienta a serveru
 • Balíček npm je velmi užitečný, protože obsahuje všechny soubory potřebné pro moduly.
 • Node je velmi rychlý, protože je poháněn enginem V8 od společnosti Google.

Node se stal nezávislý na prostředí JavaScriptu a umožňuje vývojářům psát doplňky C / C++. Node.js je nepopiratelně silný nástroj pro vývoj efektivních a rychlích aplikací.

Svelte

Svelte.js je nový člen rodiny frontend JavaScript Frameworků. Tento nástroj se odlišuje od tradičních a dobře známých JS frameworků.

Čím se liší od ostatních?

První verze Svelte napsaná v JavaScriptu byla vydána v listopadu 2016. Nová verze Svelte už je napsána v TypeScriptu a byla vydána v dubnu 2019. V poslední době si tento framework získává na značné popularitě a to hlavně díky své jednoduchosti.

Předchůdcem tohoto nováčka je Ractive.js. Svelte je frontendový framework založený na komponentách React a Vue. Nicméně mezi Svelte a dvěma zmíněnými existuje zásadní rozdíl. Svelte nepoužívá Virtual DOM jako React, Vue atd., Spouští se v době sestavení a převádí komponenty do kódu, který běží v prohlížečích, zatímco ostatní provádějí operace v samotném prohlížeči.

Informace o Svelte.js

 • Čistý JavaScript kód manipuluje DOM ve vaší aplikaci.
 • Nazývá se také Disappearing framework, protože v prohlížeči framework nevykonává žádnou práci.
 • Soubory Svelte mají .svelte příponu.
 • Můžete psát CSS kód přímo do .svelte souborů a to bez používání style tagů.
 • Používá Rollup jako bundler.
 • Syntaxe Svelte se liší od ostatních a snadno se učí.

Hlavní výhody Svelte.js

 • Výkonem, rychlostí a velikostí konkuruje špičkám jako React, Vue a Angular. Svelte aplikace jsou rychlé, protože v prohlížeči není vykonávána žádná práce frameworku.
 • Je velmi úsporný ve srovnání s jinými podobnými nástroji.
 • Všechny styly pro komponenty můžete napsat do stejného souboru bez nutnosti používání style tagů.
 • Podporuje state management systém.
 • V prohlížeči nejsou žádné soubory související se Svelte.
 • Pokud znáte JavaScript, můžete ho začít rychle používat.

Svelte je skvělý pro malé projekty. Pokud potřebujete vytvořit aplikaci během krátké doby, pak šáhněte po Svelte. Je to rámec vhodný i pro začátečníky.

Meteor

Meteor.js je open-source, full-stack JavaScript framework, který je psán pomocí Node.js. Umožňuje rychlé prototypování a je vhodný pro vytváření kódu napříč platformami. Při vývoji menších a reaktivních aplikací na platformě Node.js je opravdu rychlý. Meteor používá JavaScript pro frontend, který běží v prohlížeči, a backend aplikace běží na serveru v Node.js.

Meteor se integruje s dalšími JavaScript frameworky a knihovnami, jako jsou React, Express a Angular. Integruje se také s technologiemi MongoDB a Cordova k vytváření hybridních aplikací pomocí HTML, CSS a JS.

Pomocí Meteor.js lze vyvíjet aplikace pro jakékoliv zařízení s menším množstvím kódování v jediném jazyce, kterým je JavaScript. Toto je druh uživatelského rozhraní, který většina společností hledá. Společnosti jako Mazda, Honeywell a Qualcomm používají právě Meteor. Server odesílá jen data, nikoli HTML, zatímco je klient vykresluje.

Meteor je napsán v jazyce C / C ++ a podporuje operační systémy jako Windows a Linux. Dodává se s balíčkem npm, takže vývojáři mohou jednoduše psát „meteor npm“, aniž by je museli sami instalovat.

Meteor.js podporuje tři hlavní knihovny pro vykreslování uživatelského rozhraní, Angular, React a Blaze (Blaze byl vytvořen jako součást Meteor). Vzorem UX v Meteoru je Optimistic UI. Toto uživatelské rozhraní mnozí ocení pro jeho rychlost ve srovnání s React.js nebo Angular.js.

Funkce Meteor.js

 • Umožňuje použití stejného kódu na front-endu i na back-endu pro mobilní a webové aplikace. Díky této funkci nemusí vývojáři konfigurovat a instalovat různé knihovny, rozhraní API, ovladače a správce modulů.
 • Pokud jsou na front-endu provedeny změny, Meteor automaticky znovu načte webové stránky. Integrované opětovné živé načítání umožňuje obnovení pouze požadovaných prvků DOM bez nutnosti načtení celé stránky.
 • Meteor poskytuje full-stack řešení pro vývoj a používání webových aplikací.
 • Vývoj je velmi zjednodušený, protože front-end i back-end jsou převedeny do jazyka JavaScript.
 • Umožňuje snadné nastavení a rychlé zahájení vytváření nových projektů.
 • Je vysoce škálovatelný a vhodný pro začátečníky.

Meteor je vlastně kombinací Node.js, Blaze, Angular, React, Cordova a MongoDB.

Aurelia

Aurelia.js je sbírka moderních modulů JavaScriptu s otevřeným zdrojovým kódem a se označuje jako framework nové generace. Je napsaný v ECMAScript. Slouží jako robustní platforma pro vytváření aplikací všeho druhu. Framework Aurelia od svého uvedení na trh získal hodně uznání. Společnosti jako Freska, Ordami a BTEK Software využívají tento framework ve svých projektech.

Abychom nezapomněli, Aurelia je jediný rámec, který umožňuje vývojářům vytvářet komponenty s prostým Vanilla TypeScriptem nebo JavaScriptem. Aurelia předstihl Angular, pokud jde o modularitu.

Vzhledem k tomu, že Angular má všechny své komponenty svázané do jedné velké sady, je obtížné odebrat nebo změnit komponenty v této architektuře. Aurelia se skládá z rozsáhlé sbírky knihoven, které spolupracují pomocí dobře definovaných rozhraní, takže se v praxi ukázalo, že je zcela modulární.

Na rozdíl od jiných frameworků má přístup MV*, protože není třeba specifikovat konkrétní řadiče modelů pro zobrazení pohledů. Je to elegantnější a mnohem jednodušší framework na pochopení ve srovnání s React a Angular. Aurelia využívá ve svém vazebním systému moderní reaktivní přístup, zatímco Vue a React používájí virtuální DOM.

Vlastnosti a výhody Aurelia.js

 • Zaměřuje se na JavaScript nové generace. Je napsán pomocí ECMAScript a integruje se s webovými komponentami bez externích závislostí.
 • Obousměrná datová vazba vytváří efektivní způsob hlídání každé vlastnosti v modulu a automatické synchronizace do uživatelského rozhraní s nejlepším možným výkonem.
 • Aurelia umožňuje vývojářům vytvářet vlastní prvky HTML spolu s přidáváním vlastních atributů ke stávajícím prvkům s plnou podporou dynamického načítání, datové vazby a pozvolného vykreslování.
 • Má širokou podporu jazykovů. Aurelia podporuje ES5, ES2015, ES2016 a TypeScript. Rozhraní API je navrženo tak, aby bylo vždy kompatibilní.
 • Testování kódu je výzrazně zjednodušené.
 • Konfigurace nastavení pro jeho použití je snadné a rychlé.
 • Má jednoduchou strukturu, díky níž je tento framework rychlejší a snáze se učí.
 • Je velmi efektivní a modulární.

Aurelia má skvělé rozhraní příkazového řádku pro rychlejší vývoj projektů, které se skládá z horkých reloadů a generátorů. Vývojáři, kteří hledají skvělou alternativu k framworku React či Angular, mohou Aurelia považovat za skvělou volbu.